tworzenie nowych odmian roślin co powinniśmy wiedzieć

tworzenie nowych odmian roślin co powinniśmy wiedzieć

Zajmuję się hodowaniem nowych odmian roślin, ale koszty mnie zjadają i zastanawiam się, czy ktoś mógłby mi pomóc w tym procederze lub czy ja mógłbym dołączyć do grupy profesjonalnych hodowców, oczywiście po uzgodnieniu niezbędnych warunków współpracy.

Abyss

Posty: 12

 
Jeżeli zajmujesz się hodowlą roślin i chcesz zabezpieczyć swoje interesy zapoznaj się z ustawę o ochronie prawnej odmian roślin i z ofertą www.agencjanasienna.pl, która działa właśnie w interesie osób objętych tym aktem prawnym.

Klaraaa

Posty: 27

 
Coraz więcej odmian roślin trafia w ręce typowych korporacji i jest duży problem z opłatami. Potrzeba na tym rynku decentralizacji, żeby nie zaistniało ryzyko monopolu.

Iwona3

Posty: 23

 
Nie rozumiem rolników, którzy nie zgadzają się z opłatami za wykorzystywanie określonych odmian roślin. Za piractwo w końcu też są kary.

giena1977a

Posty: 25

 
Powiem wam, że takie podmioty, jak www.agencjanasienna.pl są bardzo potrzebne, bo przynajmniej ochraniają interesy hodowców legalnie działających na rynku, którzy zmagają się z ogromną konkurencyjnością ze strony mało wiarygodnych koncernów zagranicznych.

Damulk555

Posty: 20

 
Wiele osób kłóci się z Agencją Nasienną, ale mam do was pytanie, to z czego w takim razie mają żyć hodowcy, jak nie z opłat wnoszonych przez rolników wykorzystujących kwalifikowany materiał siewny?

reserved4u

Posty: 28

 
Prawo nakazuje użytkowanie kwalifikowanego materiału siewnego, więc nie widzę nic złego w tym, że hodowcy roślin skupiają się we wspólnotach i bronią własnych interesów.

Bryzyt1

Posty: 18

 
W Polsce jest non stop kombinatorstwo, jak uciec od najdrobniejszych opłat, ale mało kto rozumie, że agencja nasienna jednak reinwestuje wszystko, pomaga w rozwoju rolnictwa, dba o produkcję ekologiczną. Ja bym na twoim miejscu spojrzał przede wszystkim na ustawę o ochronie prawnej odmian roślin to ci trochę rozświetli temat. Dobrze jest też kontaktować się z samorządami rolniczymi.

bogdan66

Posty: 28