szkoła lotnicza, gdzie szukać ?

szkoła lotnicza, gdzie szukać ?

Czy dostanie licencji pilota rekreacyjnego jest uciążliwe? Interesuje mnie od dawna ten temat i nie wiem czy dalej marzyć czy dać sobie z tym spokój?

eriost56

Posty: 3

 
Jest szkoła lotnicza, jaka prowadzi inne szkolenia. Można tam dostać licencje rekreacyjną, turystyczną, lecz i na latanie w nocy. Każdy może znaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, lecz nie lata, bo kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga impreza, zatem nie jest przeznaczona dla każdego.

kapishon

Posty: 26

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, ale zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, dlatego to nie jest dla mnie.

Klarka34

Posty: 10

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

Klakier

Posty: 18

 
Zapisałem się do szkoły pilotów https://szkolapilotazu.pl i jestem niezmiernie zadowolony. Mają instruktorów, którzy faktycznie potrafią nauczyć. Raduję się, iż tutaj jestem i mam nadzieje, iż zdam egzamin państwowym.

Klasowe34

Posty: 10

 
Samoloty zawsze były drogie i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć sporo pieniędzy, ale i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

Miki

Posty: 4

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, jakich masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem niezmiernie zadowolony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

micko

Posty: 5